Bookmark and Share

Bezienswaardigheden Kleine Zijde - Omgeving burcht Praag

Oude Bibliotheek in het Strahov klooster in Praag
Oude Bibliotheek in het Strahov klooster

Stadsdelen Hradčany en Malá Strana

De Prager burcht, op de linker oever van de Moldau, steekt fraai boven de stad uit. Hradčany en Malá Strana (De kleine zijde); zijn groen en ruim opgezet. Je kunt hier urenlang heerlijk ronddwalen tussen de paleizen en de weidse parken waar vroeger de Praagse adel leefde.
De Burchtheuvel in Praag, Tsjechie
De Burchtheuvel

Wisseling van de wacht bij de Praagse Burcht
Wisseling van de wacht bij de Praagse Burcht

De Praagse Loreta kerk
De Praagse Loreta kerk onder een dik pak sneeuw

Kampa-eiland was ooit de wasbuurt van Praag
Het Kampa eiland met het Duivelskanaal

Hradčany

De Praagse burcht, gebouwd in de 9de eeuw, is een van de belangrijkste beziens­waardig­heden van Praag. Op de hellingen van de heuvel woonden aanvankelijk de bedienden, maar na een grote brand in 1541, werden er paleizen en tuinen aangelegd.
De Praagse Burcht is nog steeds het politieke centrum van Tsjechië en ook heeft de president hier zijn kantoor.

St. Vituskathedraal

Naast de Burcht staat de St. Vitus­kathedraal. De hoge gotische torens zijn vanuit de hele stad te zien.

Malá Strana

In deze wijk kun je heerlijk ronddwalen door de oude straatjes. Aan de vele schitterende panden en grote tuinen kun je goed zien dat hier vroeger de rijke adel van de stad woonde.

Kampa eiland

Het Kampa eiland was ooit de 'wasbuurt' en later de pottenbakkersbuurt van Praag. Tegenwoordig is het een populaire buurt voor ambassades, hotels en restaurants. Het eiland wordt van Malá Strana gescheiden door het Duivelskanaal. Tijdens de overstroming van 2002 kwam een groot deel van het eiland onder water te staan.

De Burchtheuvel in een winters Praag

Petřínheuvel

Deze heuvel is een oase van rust. Vanuit het uitgestrekte park kijk je uit over de daken en torens van de stad. Om een wandeling heuvel­opwaarts te besparen kun je gebruik maken van de kabel­spoorbaan.

Malonstranské náměstí

De vroeg 17e eeuwse St. Nicolaaskerk bepaalt het aanzicht van dit mooie plein in Malá Strana. In het Směmovnapaleis, aan hetzelfde plein, zetelt nu het Huis van Afgevaardigden.
De Burchtheuvel in Praag, Tsjechie

John Lennon

In de tijd van het communisme bracht een student hier ooit een muur­schildering aan van John Lennon. De schildering is in de loop van de tijd talloze keren overschilderd door zowel hippies als de geheime politie die deze protest-graffiti ongedaan wilde maken.

Praagse metronoom

Stalin en het uitzicht op de Moldau bruggen

Een mooi voorbeeld van communistische waanzin was de bouw van een 30 m groot beeld van Stalin aan de oever van de Moldau. In 1955 - 2 jaar na het overlijden Stalin- was het beeld eindelijk klaar, maar door de de-Stalinisatie onder Chroetsjov werd het beeld maar weer opgeblazen.
Op deze plaats is nu de Praagse Metronoom te vinden. Op zich niet zo interessant, ware het niet dat het uitzicht op de achter elkaar liggende bruggen van de Moldau wereld­beroemd is.

Fietstip - De fiets is het perfecte vervoermiddel om de drukte van de stad achter je te laten en de heuvels langs de Moldau te verkennen. Bezoek de Praagse metronoom en vanaf de Petrinheuvel heb je een mooi uitzicht op de Burcht. Overigens is de oude binnenstad vanwege het wegdek minder geschikt voor de fiets.


Leuke hotels Duitse steden

Leuke hotels Praag

Stel je eigen stedentrip samen

Sommige mensen boeken het liefst een complete stedentrip, maar je kunt natuurlijk ook profiteren van één van de vele voordelige vliegaanbiedingen en zelf een leuk hotel uitzoeken. Er is keus genoeg in Praag. Kijk hier voor een uitgebreid en actueel aanbod.
Overzicht hotels Praag »


Bezienswaardigheden Praag

Stadsdeel Hradčany

  1. Praagse Burcht, de St. Vitus­kathedraal en de oude en nieuwe burchttrappen
  2. Loretoheiligdom
  3. Koninklijke tuin
  4. Novy Svet
  5. Hradcansje namesti
  6. Radnicke schody

Stadsdeel Malá Strana

  1. Petřínheuvel
  2. Malonstranské náměstí
  3. John Lennon muur
  4. St. Nicolaaskerk
  5. Kampa eiland
  6. Maria Victoriakerk
  7. Maltézské náměstí

Oude stad (Stare Město)

  1. Oude stadsplein met de Týnkerk
  2. Gemeentehuis
  3. Kruittoren
  4. St. Jacobskerk

Nieuwe stad (Nové Město)

  1. Wenceslasplein
  2. Náměstí Republiky
  3. Raadhuis

Josefov

  1. Oude Joodse begraafplaats
  2. Joods raadhuis
  3. St. Agnesklooster
  4. Oude Nieuwe Synagoge
  5. Spaanse Synagoge